Druk na płytkach i szkle

Dzięki możliwości cyfrowego druk wzorów na szkle, płytkach ceramicznych, gresach, zyskujemy nieskończenie wiele wzorów, a zarazem pomysłów do wykorzystania w aranżacji wnętrz.

Pierwszym rodzajem dekoracji, które możemy wykorzystać do aranżacji łazienki są dekoracje szklane. Dekoracje szklane możemy podzielić na kilka grup.

01a

Dekoracje szklane wykonane w technologii druku cyfrowego na szkle – są to dekoracje, które możemy znaleźć w regularnych ofertach producentów płytek ceramicznych, tego typu dekoracje można łączyć z istniejącymi kolekcjami płytek ceramicznych lub stosować je jako osobne elementy dekorujące wnętrze.

07a

Dekoracje szklane na zamówienie – czyli druk na szkle indywidualnych wzorów, zdjęć w wysokiej rozdzielczości wybranych prze klienta – tego typu dekoracje wykonywane są na zamówienie dzięki temu klient ma możliwość wyboru grubości i rodzaju szkła oraz mogą zostać docięte do odpowiedniego wymiaru. Oprócz podstawowych parametrów wymienionych powyżej, klient może zdecydować i wybrać technikę nadruku cyfrowego (druk bezpośrednio na szkle / druk na specjalnej folii / lub druk na folii umieszczonej pomiędzy 2 tafle szkła) – każda z technologii powinna być dobrana do pomieszczenia w którym będzie używana. Przy wyborze dekoracji na zamówienie trzeba zwrócić uwagę na rodzaj drukowanej grafiki oraz naturalne właściwości szkła. Odcień standardowego szkła jest zielonkawy, dlatego przy druku cyfrowym białych i jasnych grafik warto zastanowić się na szkłem OPTIWHITE, które niweluje naturalny odcień szkła.

02a

Kolejnym rodzajem dekoracji, które możemy wykorzystać do aranżacji wnętrz dekoracje na płytkach ceramicznych. Grafika cyfrowo nanoszona jest na płytkę przed ostatecznym procesem jej wypalania, dzięki takiej technologii finalna dekoracja jest odporna na warunki atmosferyczne, ścieranie oraz różnego rodzaju detergenty. Taką technikę można stosować do płytek podłogowych i gresów, dzięki czemu możemy zastosować ją na podłodze.

03a

Ze względu na trudniejszą technologię produkcji, w Polsce istnieje tylko garstka firm, które może przyjmuje zlecenia od indywidualnych klientów. W związku z dość wysoką ceną dekoracji na zamówienie, większym zainteresowaniem cieszą się dekoracje dostępne w regularnych kolekcjach producentów.

Płytki ścienne, podłogowe, gresy imitujące drewno, beton, marmur często wykonywane są tą techniką. Ciekawostką jest, że niektóre fabryki skanują kilkadziesiąt przekrojów poprzecznych słojów drzewa aby w finalnym produkcie uzyskać maksymalną różnorodność danej płytki podłogowej co nadaje całej powierzchni naturalny wygląd.

04a

Dekoracje drukowane na płytkach ceramicznych dedykowanych na ściany mogą być pojedyncze lub składać się z kilku lub kilkunastu elementów.

05a

Wykorzystanie ich w aranżacji wnętrz ogranicza jedynie wyobraźnia.

06a